Kapesní přenosná pračka vypere oblečení za pět minut
Nová pračko-taška Scrubba může proměnit životy táborníků, cestovatelů a návštěvníků festivalů. Díky této novince vyperete špinavé prádlo za pouhých pět minut.
Nejmenší přenosná ruční pračka je velmi skladná a přitom efektivní. Kdo je rád stále ve voňavém a čistém oblečení, ale nerad tahá na cestách zavazadla, tomu stačí zabalit jen pár kousků a přidat skladnou pračku, která vypadá jako taška.
Díky ní se sníží počet zavazadel a zmenší objem. Pračka je velmi lehká, váží pouhých 160 gramů a nepotřebuje elektřinu. Postup praní je velmi snadný. Do pytle nalijeme ideálně dvě až tři litry vody (studené nebo teplé), aby byl vak zaplněný z 20 až 30 procent - podle typu a množství prádla.
Lehká pračka na cesty |
Vložíme špinavé oblečení, přidáme prací prostředek a pytel důkladně uzavřeme - zavineme. Zároveň otevřeme plastový ventil a vypustíme přebytečný vzduch. Pokud je prádlo hodně znečištěné, můžete ho nechat v pračce odmočit.
Poté naplněnou pračku položíme na zem a po dobu 20 až 40 vteřin ji promačkáváme, třeme a válíme. To opakujeme třikrát až čtyřikrát. Pokud nepotřebujeme prádlo dokonale čisté, stačí jedno promnutí po dobu třiceti vteřin. Poté pračku otevřeme, vodu vylijeme, prádlo vymácháme a usušíme.
Prádlo je vyprané díky "vnitřní valše" v podobě plastových výstupků, které by měly být dvakrát účinnější než ruční praní. Pračka funguje tedy na stejném principu jako tradiční valcha. Oblečení se čistí třením. Na rozdíl od valchy je tato pračka lehká, kompaktní a soběstačná. Není třeba kýbl ani umyvadlo.
Po vyprání je nutné pračku obrátit na ruby a nechat uschnout. Jinak se může vnitřní vodotěsná vrstva slepit a poničit. Prací sáček by se také neměl vystavovat teplotám vyšším než 50 °C.
Při praní je důležité dávat pozor na zipy, spony nebo jiné předměty, aby nepoškodily vnitřek pračky. Prací vak se v Česku prodává za tři tisíce korun, v zahraničí za 65 dolarů (v přepočtu 1 300 kroun).