Home Koupelnové Spotřebiče S majitelkou za zády zvládli koupelnu za sedm dní. Remcání jim nepomohlo

S majitelkou za zády zvládli koupelnu za sedm dní. Remcání jim nepomohlo

Zvládnout totální rekonstrukci panelákové koupelny za týden sice nabízejí inzeráty firem dnes a denně, jen málokdy však své sliby dodrží. Důsledná kontrola je k tomu donutí.

Obě místnůstky byly menší než malé, a co horšího, sousedily velice nešťastným způsobem. Měly totiž klasické jednokřídlé dveře, které se otevíraly "do sebe". Běžně docházelo ke groteskním situacím, kterým se člověk zasměje s Mr. Beanem, ale méně ve vlastním bytě. Jakmile někdo vycházel z koupelny, bránil druhému členu domácnosti vyjít, případně vstoupit na záchod.

Proto se manželé rozhodli spojit je v jednu koupelnu, která měla neuvěřitelnou rozlohu 1,2 x 2,1 metru. Ubyly tak jedny dveře a to už byla výhra. Ty, které bylo nutné zachovat, se změnily z jednokřídlých na posuvné, aby nezabíraly v úzké panelákové předsíni drahocenné místo. Kompletní rekonstrukce trvala týden.

Posuvné dveře šetří místo

Hlídat jako ostříž

Spojením  původního WC a koupelny vznikl prostor o výměře 2,5 metru čtverečního. Na podlaze je jednotná hnědá italská dlažba (30 x 30 cm). Obklady v šedobéžové a hnědé barvě, oba s jemnou texturou stromové kůry, mají pro oživení dva formáty: 25 x 60 cm a 12,5 x 60 cm. Zdánlivě nevýrazná barevnost a absence dekoru mají zabránit tomu, aby se obklady za pár let okoukaly.

Důraz v malém prostoru kladli majitelé na perfektní provedení všech detailů, spárování dlažby i obkladů a samozřejmě hran. "Nebylo to tak jednoduché, jak to teď vypadá," vzpomínají manželé, "ale nespustili jsme z řemeslníků oči."

Především manželka, která fungovala jako stavební dozor, byla na řemeslníky přísná. Těm to moc "nevonělo", dokonce protestovali, zda nemá nic jiného na práci než je kontrolovat. Zákaznice je však ujistila, že přesně to má v úmyslu. Vyplatilo se, protože koupelna byla za týden kompletně hotová, bez kazů a dalších předělávek.

Skříňka za zrcadlem

Někdy se vyplatí připlatit

Někomu se může zdát, že tolik námahy, času a peněz kvůli 2,5 metru čtverečního ani nestálo za to. Jenže stačí se po nové koupelně rozhlédnout a každý musí uznat, že  takový komfort majitelé starých koupelen v paneláků neznají.

Co se sem vejde? S vybavením radila Petra Adamová z koupelnového studia Il Bagno. Protože v bytě je malé dítě, které miluje koupání, doporučila kvalitní vanu od českého výrobce s pevnou skleněnou zástěnou Roltechnik. Tím si přijdou na své i dospělí, kteří dávají přednost sprchování.

U vstupu je závěsné WC s podomítkovým splachováním. Snadný úklid i snížený hluk při napouštění nádržky (v porovnání se starým kombíkem) představovaly velmi příjemné zjištění. K temperování koupelny a na sušení ručníků slouží otopný chromovaný žebřík.

Díky odbornici se podařilo vyřešit i dilema s hranatým umyvadlem, které si manželé velice přáli, ale zdálo se jim drahé. Na doporučení koupili neznačkové v hobbymarketu – službu prokáže stejnou a bylo o řád levnější.

Hranaté umyvadlo dobře ladí se skříňkou

"Když v koupelnovém studiu zjistili, jaké máme finanční možnosti, poradili nám, na čem se nevyplatí šetřit a co naopak lze pořídit s menšími náklady a pořád v dobré kvalitě," shrnují svou zkušenost ze spolupráce manželé.

Nejmarkantněji se to ukázalo u elegantního koupelnového nábytku od českého výrobce se značkou Sapho. Za rozumnou cenu se pořídily dvě podumyvadlové skříňky se širokými zásuvkami a vysoká skříňka s výkyvným drátěným košem na prádlo. Kombinace tmavě hnědých bočnic s bílými čely dobře ladí s obklady i bílou sanitou. Zajímavý detail? Za zrcadlem je další úložný prostor, poličky na kosmetiku, které potřebuje každá žena.

  • Koupelnové Spotřebiče

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name!