Od myček můžete chtít nízkou spotřebu i vyvářku lahví. Kdo je vyhrál
Mytí nádobí už svěřuje většina domácností myčce. Je to logické: ušetří se tak až 60 procent vody a přibližně stejně energie nutné na její ohřev. A v kuchyni je stále uklizeno. Díky naší soutěži si tři čtenáři převezmou chytrou myčku, kterou budu moci ovládat i přes chytrý telefon.
Ačkoliv myčky představují důležitého kuchyňského pomocníka již desítky let, teprve v posledních letech se výrobci zaměřili nejen na snížení spotřeby vody či energií, ale také na omezení hluku a flexibilitu vnitřního vybavení.
Dříve pevně dané uspořádání košů lze upravovat podle potřeby, přibyla příborová zásuvka. Díky novým technologiím je i sklo nebo plastové nádobí po skončení procesu sušení bez zbytečných zaschlých kapek vody.
Uspořádání košů lze téměř libovolně měnit podle toho, jaké nádobí potřebujete umýt.
V naší soutěži připravené ve spolupráci se společností BSH domácí spotřebiče mohli tři čtenáři vyhrát samostatně stojící myčku Bosch se šířkou 60 cm v hodnotě 27 990 korun v nerezovém provedení, dalších deset pak balíček Finish s leštidlem a tabletami na tři měsíce v celkové hodnotě 695 korun.
Do soutěže se zapojilo 1 105 čtenářů, všechny tři správné odpovědi zaslalo 918 soutěžících.
Pro zařazení do slosování bylo třeba zodpovědět správně všechny tři otázky:
Příborovou zásuvku Vario Pro najdete v myčce nádobí Bosch v:
1. V horní části myčky 2. V prostřední části myčky 3. Ve spodní části myčky
Jaká je životnost minerálu zeolit, který je součástí patentované technologie Zeolith v myčkách Bosch?
Kolika decibelů dosáhne zvuk v myčce Bosch během programu Noční program/Night program?
Správné odpovědi jsou uvedeny tučně.
Fotogalerie |
Zobrazit fotogalerii
Myčku Bosch SMS88TI36E vyhráli: Jitka Adlerová, Monika Strnadová a Michal Lemr.
Balíček Finish získávají: Vendula Daňková, Helena Obrová, Jitka Pelcová, Lenka Pitříková, Jana Pražáková, Michaela Volenová, Mirek Čumrda, Dalibor Jurča, Pavol Starigazda a Jan Vebr.
Deset věcí, které byste měli od myčky požadovat
1. Nízkou spotřebu energie. I u myček najdete v nabídce spotřebiče zařazené do kategorie A+++, myčky s technologií Zeolith dosahují dokonce ještě o 10 % nižší spotřeby než přístroje hodnocené jako A+++.
2. Nízkou spotřebu vody. Nejlepší spotřebiče se pohybují už kolem 7,5 l na jeden mycí cyklus.
3. Nízkou hlučnost. Na trhu najdete už celou řadu typů, kde hlučnost dosahuje jen 42 dB (re 1 pW), u nočních programů, kde se sice doba mytí prodlouží, může hlučnost klesnout dokonce až na 39 dB.
4. Vybírejte typy, které odpovídají vašim potřebám, pro větší rodiny dejte přednost myčkám s kapacitou 14 jídelních sad.
5. Teleskopická příborová zásuvka vám nabízí větší komfort, kromě dokonalého umytí příborů zde můžete uložit i menší kuchyňské potřeby či šálky.
6. U plně vestavných myček oceníte program timeLight, který vás informuje o zbývajícím čase a stavu programu.
7. Pro vestavné myčky vybírejte pečlivě i vhodný typ pantů, aby nedocházelo ke kolizím se soklem.
8. Pokud počítáte s vyšší pracovní deskou s ohledem na výšku své postavy, můžete zvolit i vyšší myčku s větším vnitřním objemem, ten vám umožní mýt talíře ve spodním i horním koši zároveň.
9. Při výběru zohledněte i vnitřní vybavení, pro každodenní provoz oceníte varioFlex mycí koše, které si nastavíte přesně podle toho, jaké nádobí do myčky vkládáte.
10. Máte-li v rodině malé děti a myčku používáte i pro vyváření kojeneckých lahví, vyžadujte program hygienaPlus. Během fáze oplachu se u něj na 10 minut zvýší teplota až na 70 °C a tak se podle testů odstraní až 99,999 % veškerých bakterií a mikrobů.
Všem vítězům gratulujeme!